Mielőtt megtervezné teraszát, a szükséges anyagmennyiséget optimalizálni kell a vágási veszteség minimalizálása érdekében.
Ennek érdekében kérjük, hogy minden esetben egyeztessen a készleten lévő hosszakról.
Tervezés javasolt menete, 3 lépésben:
1. A teraszburkolat vastagsága alapvetően meghatározza a párnafa tengelyek minimális fektetési távolságát.
burkolat vastagság / párnafák távolsága: 19 mm / 40cm 21 mm / 50 cm 25 mm / 60 cm 28 mm / 70 cm 35 mm / 80 cm
2. A párnafák vastagsága a teherviselő szerkezettől függ. A legtöbb esetben a 45×70 mm keresztmetszet elegendő. Ahhoz, hogy kikalkulálja a szükséges anyagmennyiséget, számoljon a szálak közötti 5 mm távolsággal.
3. Mindig kalkuláljon bizonyos mennyiségű többlettel egyrészt a beépítés során esetlegesen keletkező vágási veszteségek miatt, továbbá jól jöhet a későbbiekben, amennyiben esetleg néhány szálat ki kell cserélni.
Fektetési útmutató
1. Tisztítsuk meg a burkolandó felületet. Fektessünk le geotextíliát a talajra, hogy elkerüljük a kellemetlenségeket amit a feljövő növényzet okozhat . Összefüggő betonfelület esetén erre nincs szükség. Fektessük le a párnafákat és szintezzük ki azokat. Betonaljzat esetén használjunk dübeles rögzítést.
2. Amennyiben a szerkezetet meg kell emelni, a képen látható módon a párnafa anyagából építsünk alszerkezetet. Kisebb szintkülönbségnél használható állítható műanyag teraszláb is . Ügyeljünk rá, hogy a szerkezetnek kb. 1-2 %-os lejtése legyen, hogy lefolyhasson az esővíz. Csavarozás előtt a burkolatot és a párnafát elő kell fúrni!
3. Rögzítsük az első burkolatszál sort, minden csatlakozási ponton 2-2 db speciális ötvözetű teraszcsavarral. Ügyeljünk arra, hogy ez a sor fix és teljesen egyenes legyen. Ezt követően 3-4 burkolatszálat helyezzünk mellé úgy, hogy közéjük 5 mm-es távtartót helyezzünk, rögzítsük a őket egyelőre csak a végeken.
4. Helyezzünk be az 5 mm-es távtartókat a szálak közé a teljes hosszon, és ahol szükséges, ott használjunk ékelést. Egy spaniferrel vagy parketta feszítővel szorítsuk egymáshoz a 3-4 sort, és rögzítsük a szálakat minden csatlakozási ponton. Figyeljünk a lejtés folyamatos ellenőrzésére, és a párhuzamosság megtartására.
5. Ügyeljünk arra, hogy mindig vágjuk meg a burkolatszálak végeit azért, hogy a derékszög garantált legyen. Ennek a toldásoknál van kiemelt jelentősége. Folytassuk az előzőekben leírtakat szakaszosan, amíg a teljes felület beépítésre nem kerül. A burkolás befejeztével nézzük át a rögzítéseket, csatlakozásokat.
6. Ahol szükséges, finoman csiszoljuk meg a kritikus pontokat. Ezt követően tisztítsuk meg a felületet ipari porszívóval vagy egy seprűvel, majd végezzük el a pigmentált olajos felületkezelést. Tovább információkért látogassa meg a „gyakori kérdések és válaszok” menüpontunkat..
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.ElfogadomNem engedélyezemAdatvédelmi irányelvek